O Stříbrnou věž města Litovel 2018

Výsledky litovelských hráčů na domácím turnaji

V sobotu 14. dubna bylo město Litovel velmi akční. Jednou z akcí, byl i náš 3. ročník šachového turnaje O Stříbrnou věž města Litovle. Celkově se zúčastnilo 83 dětí a 20 dospělých v 9 kategoriích. Oddíl Tatranu Litovel reprezentovalo 11 hráčů ve všech věkových kategoriích. Nejvíce zastoupenou jsme měli kategorii do 18 let, kde našich bylo 6 z celkových 10. V nejmladší kategorii do 10 let nás reprezentoval Rozman Ondřej a skončil na 32. místě z 36 se ziskem 2 bodů. V kategorii do 12 let jsme měli zástupce Jakuba Hojgra, který získal 2,5 bodu a skončil na 18. místě z 21. V kategorii do 14 let jsme měli 2 zástupce Jardu Rendu, který ziskem 3,5 bodů skončil na 7. místě, a Libor Korienek získal 1 bod, což znamenalo 16. místo. V nejstarší mládežnické skupině do 18 let jsme měli nejvíce adeptů na úspěch. Nejlépe z našich se turnaj povedl Tomáši Sklenářovi a ziskem 4,5 bodů skončil celkově 3., další 2 hráči měli také 4,5 bodů a to Pavel Hampl na 4. místě a Tomáš Němeček na 5. místě. Na 7. místě skončil Mirko Spurník se ziskem 3 bodů a 8. Maitner Vít se 2 body. Poslední 10. místo zůstalo pro Jirku Bednáře, který získal pouze 1 bod, ale odehrál pouze 4 kola místo 7. V Open turnaji pro dospělé nás zastupoval Karel Haderka, který obsadil ve velké konkurenci 11. místo ziskem 3,5 bodu. O tom jak silný byl Open turnaj, svědčí také účast Krzysztofa Banasika z Polska, který turnaj s náskokem 1 bodu vyhrál. Velké poděkování patří všem rodičům, kteří pomáhali při organizaci turnaje a také sponzorům za jejich přispění věcnými cenami, bez nichž by se tento turnaj konat nemohl. Věřím, že už v příštím roce bude turnaj zase větší a stane se nedílnou tradicí města a přitáhne do Litovle ještě více šachových zájemců než letošní rok.