Národní open 11.3.-18.3.2017

Účast Martina Hampla na Národním Openu při Mistrovství ČR do 16 let v hotelu Dlouhé Stráně.

Jelikož tento turnaj byl na 8 dní, pojal jsem ho jako jarní dovolenou s hraním šachového turnaje v horském prostředí hotelu Dlouhé stráně. Zdejší hotel je již tradičním místem pro konání MMaS mládeže,MČR mládeže a doprovodných turnajů. Jako jediný zástupce našeho oddílu jsem se zúčastnil doprovodného turnaje Národní Open hraného na 9 kol s tempem 90 minut s přídavkem 30 sekund za tah. Jako cíl úspěchu jsem si dal získat polovinu bodů, tudíž 4,5. Zde se mi celkově moc nedařilo, hlavně ze začátku turnaje kde jsem prohrával nebo remizoval s výrazně slabšími soupeři než jsem já. Proto zisk 1 bodu s prvních 4 kol je neúspěchem. Během 5.-8. kola se mi povedlo ovšem alespoň trochu napravit výsledky prvních dnů a ziskem 3,5 bodů ze 4 jsem byl spokojen. V posledním kole jsem ovšem prohrál a tudíž byl počet 4,5 bodů konečný. Cíl je tímto splněn. Ve výsledku jsem skončil na 33. místě z 60 účastníků. Zúčastnil jsem se taktéž doprovodného 11 kolového turnaje v bleskovém tempu, kde jsem skončil 50 se ziskem 2,5 bodů. Zde to je očekávaný výsledek vzhledem k 49. místu nasazení. Celkový dojem z turnaje byl skvělý díky dobře prožitých 8 dnů v šachové atmosféře.